niebieskakraina.laa.pl Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download
Galeria

Poprzedni temat :: Następny temat
Trudne Czasy Dla Palaczy
Autor Wiadomość
Kuba 
Vip
vel Buby



Wiek: 37
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 1496
Skąd: E-50
Wysłany: 2009-01-24, 12:00   Trudne Czasy Dla Palaczy

Trudne Czasy Dla Palaczy

Dziennik Polska:
Latem z biur i fabryk znikną palarnie, bo pracodawcy już nie będą musieli ich zapewniać swym pracownikom.
Gazeta dotarła do zapisów projektu ustawy antynikotynowej, nad którą posłowie mają głosować w marcu. Zakazy mogą zatem wejść w życie już w miesiącach letnich.

Według dziennika, pracodawcy, jeśli nie będą musieli urządzać palarni, zapewne będą z tego uprawnienia korzystać, gdyż przepisy określające jak ma to miejsce wyglądać, będą drakońskie. Pomieszczenie miało by być między innymi być zaopatrzone w wentylatory, które w ciągu godziny wymienią powietrze w pomieszczeniu aż 25 razy, a to kosztuje ponad 25 tysięcy złotych. Zatem jeśli pracodawca nie zapewni specjalnego pomieszczenia, pracownicy będą musieli wychodzić na papierosa na zewnątrz budynku. Palenie ma być jednak dozwolone tylko w odległości co najmniej 10 metrów od wejścia.

Według "Polski", zakaz palenia dotknie także kawiarnie, restauracje i kluby. Papierosa będzie można tam zapalić, ale tylko w wydzielonej palarni lub za drzwiami i to w odległości nie mniejszej niż 10 metrów.

Nowa ustawa nie ogranicza palenia w samochodzie, poza jednym wyjątkiem, gdy w trasę zabiorą dziecko, które nie ukończyło jeszcze 13. roku życia.


____________________________________________________________

na Mayday udało mi się rzucić ten śmierdzący nałóg (co bardzo mnie cieszy), mam nadzieje że ta ustawa wejdzie w życie. W bardziej cywilizowanych krajach już dawno obowiązuje całkowity zakaz palenia w restauracjach, clubach itp

bo tak ogólnie to
_________________

 
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 194
Wysłany: 2009-01-24, 12:08   

_________________

 
 
     
Boguś 
Rispect


Wiek: 39
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 194
Skąd: ŁWC/WWA
Wysłany: 2009-01-24, 12:08   

Rowniez popieram. Teraz jak wracam codziennie pociagiem to wkurwia mnie jak jest najarane i siekiera sie robi w przedziale. Nie pale a musze sie truc.. Tak samo w pubach czy w klubach. Tylko pytanie jeszcze jak to bedzie egzekwowane itp.. bo to Polska niestety nie elegancja Francja.
_________________

 
     
pedro 
Vip



Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 540
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 12:10   

i bardzo dobrze jestem zaa :D ja tam nigdy nie palilem a jak sie przebywa w takim otoczeniu co wszyscy jaraja to naprawde to przeszkadza
 
 
     
Dylan 
Rispect


Wiek: 40
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 1158
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 13:14   

jak najbardziej za :) mam dosyc chodzenia do lokalu i czucia fajek jeszcze nastepnego dnia po przebudzeniu
_________________

 
 
     
$zpul@
Rispect
Dr.Grow'er


Wiek: 41
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 724
Skąd: Green Island
Wysłany: 2009-01-24, 17:43   

Jestem na tak. U nas w irlandii jest zakaz palenia doslownie wszedzie pub'y , cluby , restauracje itp. I bardzo mnie to cieszy bo jak wchodzi sie do pubu w ktorym jest najarane to pdrazu czlowieka odrzuca , a tak jest przujemniej i czysciej, a jak ktos chce zapalic to musi wyjsc. Popieram takie sposoby.
_________________
Time to next step...
 
 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 19:17   

W dupach sie przewraca i tyle:P zeby jak czlowiek nie mozna bylo sobie zapalic do piwa to juz jest dla mnie tragedia... wychodzi na to, ze wiecej bede stal na dworzu niz na imprezie a w takim wypadku po co na nie jezdzic:] jak ma to wygladac tak jak w Anglii to ja dziekuje bardzo chcesz zapalic to idziesz do miejsca wyznaczonego ktore oczywiscie jest na dworzu (a uwierzcie nie fajnie jest stac na wypizdzie schodzac prosto z parkietu) jest to pare m2 otoczonych siatka do ktorego chce sie dostac polowa tam bawiacych czyli zeby wejsc trzeba czekac niekiedy i po parenascie minut... a i z alkoholem tam wyjsc tez nie mozna.

tyle ode mnie:]
 
     
pedro 
Vip



Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 540
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 19:21   

seba nie denerwuj sie hehehe :D w koncu sie odzwyczaisz :P
 
 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 19:29   

na sile jeszcze nikt nikogo nie uszczesliwil:] jak bede chcial rzucic to sie najem tabletek obkleje sie caly plastrami i bede jaral taka plastikowa rurke ktora sprzedaja na allegro ale takie przymuszanie, nakazy i zakazy to mnie irytuja:]
 
     
damian 
Rispect


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 1944
Skąd: inąd
Wysłany: 2009-01-24, 19:31   

ostatnio sie ograniczam :D
wiec i na imprezach mniej palę, ja mogę wychodzić, jesli mam tym uratować istnienia ludzkie :evil:
 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 19:42   

za duzo ograniczen probuja wprowadzic chca zamknac dopalacze zakazac szlugow i co jeszcze? niedlugo przed puszczeniem baka bedzie trzeba na dupie wywieszac tabliczke "uwaga! strefa zagrozona wybuchem metanu"
 
     
David
Rispect


Wiek: 37
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 1596
Skąd: ze znowu :]
Wysłany: 2009-01-24, 20:01   

od 21.02.2009 temat papierosów bedzie mi obcy :D
 
 
     
SzCzUr 
Vip



Wiek: 34
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 64
Skąd: E - 50
Wysłany: 2009-01-24, 20:13   

jestem jak najbardziej za , bo szlugi zdążyłem juz rzucić .

ale rozumiem osoby które cenią sobie zarzucisz szluga na płuco w lokalu ... i dla mnie mogą sobie kopcić, oby większej sztory nie bylo ! :haha:
 
 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 22:08   

no i zdrowe podejscie bo najbardziej mnie smieszy jak ktos ledwo kiepy rzucil a juz by wszedzie zakazy palenia wieszal nie pamietajac jak jeszcze miesiac wczesniej innym pod nosem tak samo kopcil:]
 
     
piotrek_m 
Rispect
podaruj vixie słońce

Wiek: 40
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 1224
Wysłany: 2009-01-24, 22:18   

dla mnie to se w dupie palta a nie przymnie lol

nie no zartuje bo w sumie mi palenie nie przeszkadza mimo ze sam nie pale, no chyba ze cos jem, albo jestem na ostrym kacu wtedy to mi sie z faja nie pokazywac :D

a jak bedzie zakaz to niech se bedzie a jak ma go nie byc to niech se go nie bedzie lol
_________________
miej wyjebane, a będzie Ci dane :]
 
 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2009-01-24, 22:22   

no akurat przy jedzeniu to i mi przeszkadza i w lokalach gastronomicznych raczej staram sie wychodzic na dwor:]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Nash modified v0.8 by warna

Darmowe forum, fora
Strona wygenerowana w 0,8 sekundy. Zapytań do SQL: 13