niebieskakraina.laa.pl Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download
Galeria

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ajra
2008-11-18, 10:10
Offtop
Autor Wiadomość
cheetah 
Vip


Wiek: 84
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 299
Skąd: oO
Wysłany: 2010-07-11, 16:20   

tak w torbie ? :/
_________________

 
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Wysłany: 2010-07-11, 19:45   

 
 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2010-07-11, 19:45   

Ty masz okulary ja mam torbe:P
 
     
Weasel 
Rispect
ELISSS kurde

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 498
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-11, 20:15   

Melduje ze wypilam i nic szczegolnego. Dalej Desparados rzadzi ! Nawet gorace mi smakuje.
_________________

 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2010-07-11, 21:40   

Desperados ssie, z takich popluczyn to wole Millera. :P
 
     
Weasel 
Rispect
ELISSS kurde

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 498
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-12, 08:18   

Ble ble ble, ile ozorow tyle smakow i co tu sie rozpisywac :P
_________________

 
     
Seba 
Rispect


Wiek: 36
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 1206
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2010-07-21, 19:11   

http://www.urbanflavours....na_Rapie,1.html

Szczerze to nie wiem co oni mieli w bani %-)
 
     
zielek 
Rispect


Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 1119
Skąd: BRX
Wysłany: 2010-07-26, 14:20   

http://miastoruin.pl/

moznaby bylo podbic ;)
 
     
lucas99 
Rispect
To ja mam supermoc!


Wiek: 44
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1696
Skąd: Raccoon City
Wysłany: 2010-07-26, 20:11   

Trochę kultury nigdy nie zaszkodzi :)
_________________

 
 
     
David
Rispect


Wiek: 37
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 1596
Skąd: ze znowu :]
Wysłany: 2010-07-28, 11:57   

Lipiec 2007
-rada miasta postanawia ściągnąć Loveparade do Duisburga

Jesień 2008
-policja zgłasza swoje pierwsze wątpliwości

Początek roku 2009
-Szef policji w Duisbrugu Rolf Cebin (65 lat) ostrzegał przed rażącymi brakami w bezpieczeństwie

Luty 2009
-Thomas Mahlberg (CDU) nawołuje w liście do ministra ds. wewn. NRW o odwołanie szefa policji, którego wątpliwości co do organizacji Loveparade prowadziły do negatywnego obrazu całej Republiki

2 październik 2009
-burmistrz Duisburgu Adolf Sauerland (55, CDU) ogłasza oficjalnie, iż następna parada odbędzie się w Duisburgu

październik 2009
-pismo straży – w nim zawarta jest informacja, iż teren dworca towarowego nie nadaje się na organizację imprezy o takich rozmiarach

23 styczeń 2010
-Rainer Schaller „sprawdziliśmy przewidziany pod imprezę teren, jeśli wszyscy będą wspólnie pracować, wtedy wszystko się uda“

marzec 2010
-władze miasta Duisburg zapraszają 40 ekspertów na zebranie dot. ryzyka i planowania imprezy, również tutaj pojawiają się obawy ekspertów i ich sprzeciw by organizować imprezę

18 styczeń 2010
-spotkanie w ratuszu, burmistrz życzy sobie, by impreza odbyła się i musi być znalezione odpowiednie rozwiązanie, odrzuca żądania urzędu budowlanego by organizator przedłożył odpowiedni plan dróg ewakuacyjnych.
Jürgen Dressler, odpowiedzialny za nadzór budowlany „w związku z powyższymi problemami nie zgadzam się na przejęcie odpowiedzialności”

13 lipiec 2010
-pismo Deutsche Bahn do swoich pracowników: organizator liczy z ok. 1,5 mln uczestników. 700 dodatkowych pociągów powinno dostarczyć gości do Duisburga

15 lipiec 2010
-9 dni przed paradą. Spotkanie w ratuszu z 36 uczestnikami, podczas którego głównie prowadzono rozmowy o tematach związanych z prasą i reklamą, znów nadzór budowlany nie mógł się ustosunkować do tematów związanych z zabezpieczeniem imprezy.

21 lipiec 2010
-nadzór budowlany wyraża „zgodę tymczasowej zmiany użytkowania” – organizatorzy zwolnieni zostali z nakazu zapewnienia dróg ewakuacyjnych o przewidzianych wymiarach. Teren imprezy dopuszczony zostaje dla 250 000 osób. Nie przedłożono jeszcze planów w przypadków pożaru (mają być dostarczone 22 lipca).

23 lipca 2010
-kolejna dyskusja odnośnie bezpieczeństwa. Policja i straż informują, iż impreza o tych wymiarach nie może się odbyć. Pracownik urzędu miasta Duisburg podpisuje ostatnie zezwolenie.

24 lipca 2010
...

bild.de
 
 
     
Weasel 
Rispect
ELISSS kurde

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 498
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-29, 09:47   

http://partnerstwo.onet.p...ce,artykul.html

Dobra sprawa. Sama bym skorzystała :]
_________________

 
     
zielek 
Rispect


Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 1119
Skąd: BRX
Wysłany: 2010-07-29, 10:00   

Weasel napisał/a:
Ooo to i ja bym był chętny lol


Weasel napisał/a:
http://partnerstwo.onet.p...ce,artykul.html

Dobra sprawa. Sama bym skorzystała :]


o.c.b :szok:

:P
 
     
lucas99 
Rispect
To ja mam supermoc!


Wiek: 44
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1696
Skąd: Raccoon City
Wysłany: 2010-07-29, 10:35   

zielek68.5 napisał/a:
o.c.b :szok:
Problem z seksualnością :P

Weasel napisał/a:
Sama bym skorzystała :]


Jako "książka"? Czy "czytelnik"? :P
_________________

 
 
     
Weasel 
Rispect
ELISSS kurde

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 498
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-29, 10:46   

Hahaaaa lol

'Winny, bo inny od innych chłopaaaaak' lol
_________________

 
     
Dylan 
Rispect


Wiek: 40
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 1158
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2010-08-04, 13:08   

Cytat:
Podatek od aparatów cyfrowych to dopiero początek absurdów, do których prowadzi nadgorliwość w obronie praw autorskich.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce nałożenia na producentów i importerów aparatów fotograficznych specjalnej opłaty w wysokości 1 proc. wartości sprzętu, która byłaby przekazywana wydawcom książek i prasy. Skąd ten pomysł? Wydawcy twierdzą, że skoro aparatem można zrobić zdjęcie strony w książce, to można go używać do nielegalnego kopiowania.

Brzmi jak ponury żart, ale może być jeszcze gorzej. Oto jak będzie wyglądała kronika kryminalna w 2020 r., kiedy Polska dojdzie do kolejnych absurdów w imię obrony praw autorskich.

Kronika kryminalna Poznania – 3 sierpnia 2020 r.

1. Patrol policji zatrzymał na Wildzie dwójkę uczniów pobliskiej szkoły podstawowej. W tornistrach zatrzymanych 11-latków Kamila W. i Bartosza N. znaleziono kredki i długopisy bez specjalnych banderol, co świadczy o tym, iż nie odprowadzono od nich podatku na rzecz wydawców prasy i książek.
- Kredki i długopisy mogły być używane do nielegalnego kopiowania treści z książek i komiksów – wyjaśnia Zbigniew Paszczykiewicz z poznańskiej policji.

Obaj zatrzymani po przesłuchaniu zostali zwolnieniu domu, a ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

2. Policjantem jest się także po służbie – potwierdził to posterunkowy Bartosz Lewiński. Młody funkcjonariusz stojąc na przystanku, usłyszał, jak stojący obok mężczyzna gwiżdże melodię znanego przeboju zespołu Feel. Policjant natychmiast wylegitymował się i poprosił mężczyznę o udokumentowanie pozwolenia na wykonywanie utworu muzycznego wspomnianego zespołu. Wiesław T. przyznał, że melodię utworu wygwizdywał publicznie bez stosownego pozwolenia. Jego sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Poznań - Stare Miasto.

3. Wielki sukces poznańskiej policji. W poniedziałek w godzinach popołudniowych przyłapano na gorącym uczynku 42-letnią Wandę C. w trakcie fotografowania plakatu reklamowego niedaleko Starego Rynku.
- Kobieta tłumaczyła, że robiła zdjęcie nie plakatu, którego treść jest objęta prawami autorskimi, lecz swojemu mężowi, który stał na jego tle – mówi młodszy aspirant Adam Żelazowski. – Patrol nie dał jednak temu wiary i zatrzymał kobietę.

Wanda C. najprawdpodobniej będzie zmuszona zapłacić wysokie odszkodowanie autorowi banneru.

4. Przestępcy muszą mieć świadomość, że nigdzie nie mają prawa czuć się bezpiecznie. Przekonał się o tym 15-letni Patryk B., którego zatrzymano w szkolnej toalecie w trakcie, gdy przepisywał zadanie domowe z języka polskiego od swojego kolegi Wojciecha P.

- W myśl obowiązującego prawa zadanie domowe jest utworem i jak każdy inny podlega ochronie z tytułu praw autorskich, które w tym przypadku należą wyłącznie do Wojciecha P. – wyjaśnia Zbignew Paszczykiewicz z poznańskiej policji.

Choć Wojciech P. nie złożył wniosku o ukaranie Patryka B., jego sprawą z urzędu zajął się prokurator.

5. Policji udało się zatrzymać kolejnego kopistę dzieł sztuki. W trakcie rutynowej kontroli drogowej jeden z policjantów zauważył, że na siedzeniu pasażera w aucie Marleny J. leży biała kartka papieru w kratkę. Po przyjrzeniu się z bliska funkcjonariusz zauważył, że jedna z kartek została zamalowana czarnym długopisem.
- Bez wątpienia była to kopia obrazu Kazimierza Malewicza „Czarny kwadrat na białym tle” z 1913 r. – wyjaśnia Wacław Nowak z Komedy Miejskiej Policji w Poznaniu. – Marlena J. przyznała się do nielegalnego skopiowania arcydzieła.

Policja obecnie sprawdza, czy zatrzymana nie ma na swoim koncie większej liczby plagiatów dzieł sztuki.


Brzmi absurdalnie? Dajcie czas naszym urzędasom – na pewno prędzej czy później na to wpadną, ale spokojnie – jakby co, oskarżę ich, że tylko ja mam prawa autorskie do tych pomysłów i nie zgadzam się na ich wykorzystywanie.


:mlotek:
_________________

 
 
     
lucas99 
Rispect
To ja mam supermoc!


Wiek: 44
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1696
Skąd: Raccoon City
Wysłany: 2010-08-04, 14:05   

Wizja Orwella powoli się spełnia.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Nash modified v0.8 by warna

Darmowe forum, fora
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 15